poniedziałek, 4 listopada 2013

Podsumowanie Warsztatów Teatralnych



W Domu Ludowym w Zapoledniku odbył się cykl warsztatów teatralnych zorganizowanych w ramach projektu Dom kultury + Inicjatywy lokalne, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury.  


Warsztaty prowadził dr Sylwester Łysiak-  kulturoznawca i wieloletni instruktor teatralny Tarnobrzeskiego Domu Kultury.


W Warsztatach uczestniczyli mieszkańcy wsi Zapolednik i Nowy Grębów. W programie zajęć znalazły się zabawy teatralne, podstawy treningu i rozgrzewki aktorskiej, ćwiczenia oddechu, dykcji.


Warsztaty stały się okazją do spotkania dwóch różnych grup wiekowych na neutralnym gruncie, co skutkowało przełamaniem barier pokoleniowych. Zajęcia pozwoliły na rozwijanie kreatywności uczestników, zdobywanie nowych umiejętności a także odkrywanie nowych talentów.


W trakcie trwania warsztatów uczestnicy mieli możliwość wyjazdu do Krakowa, w celu obejrzenia spektaklu pt. "Szalone nożyczki" na deskach teatru Bagatela.


Podczas zajęć grupa podjęła próbę przygotowania sztuki teatralnej, w związku z tym po zakończeniu warsztatów nadal odbywają się próby teatralne. Premiera sztuki przewidziana jest w najbliższym czasie na scenie Domu Ludowego w Zapoledniku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.