wtorek, 2 września 2014

Sierpień

Podsumowanie drugiej połowy WAKACJI3 sierpnia

    Gościnny występ zespołu Kalina na Jarmarku Dominikańskim w Tarnobrzegu.
    Jarmark Dominikański odbył się po raz 16, w trakcie jego trwania można było podziwiać piękne wystawy przeróżnego rękodzieła. Wystawom towarzyszyły występy muzyczne i taneczne. W tym roku na scenie zaprezentowali się lokalni wykonawcy ludowi, tacy  jak Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, zespół Cyganianki oraz zespół Kalina. Gwiazdami większego formatu byli Jacek Dewódzki & Kontrabanda, Rudi Schubert i Wały Jagielońskie.


10 sierpnia

Lasowiacki Piknik Rodzinny w Jamnicy.

    Piknik przyciągnął całe rodziny, bogaty program nie pozwolił na nudę. Odbyły się konkursy i zabawy oraz występy zespołów ludowych: Jamniczanki, Stalowianki i Kalina .Na pikniku wystąpiła także  grupa Kabaretowa SzałCiał z Zapolednika.


17 Dożynki

     Dożynki są świętem zakańczającym zbiór plonów. To nagroda dla rolników za ich ciężką pracę. Uroczystości tej towarzyszą obrządki religijne, oraz prezentacja wieńców zakończona wspolna zabawa przy dziękach muzyki.  Jest to święto dziękczynne. Rolnicy świętują ukończenie żniw i plac polowych.
Dożynki są świętem zakańczającym zbiór plonów. To nagroda dla rolników za ich ciężką pracę. Uroczystości tej towarzyszą obrządki religijne, jak i świeckie festyny.

    Dożynki, jak nakazuje tradycja, rozpoczęły się mszą świętą, podczas której mieszkańcy gminy dziękowali za plony. Następnie barwne korowody dożynkowe z wieńcami wyruszyły na miejsce imprezy ,tam odbyło się prezentacja i przekazanie wieńców .

    Wieniec Dożynkowy z Zapolednika i Nowego Grębowa wykonany został przez członkinie zespołu Kalina, w przygotowanie wieńca włączyli się także mężowie pań z zespołu. Gospodynią wieńca była Pani Magdalena Galek, gospodarzem Pan Stefan Szewc. Wieniec został wręczony członkowi rady powiatu Panu Markowi Ożga. 

24 sierpnia

Występ zespołu Kalina na  Gminnych Dożynkach Okrężnych w Koprzywnicy

 Zespół miał możliwość prezentacji części swojego repertuary (piosenki ludowe) na Dożynkach w Koprzywnicy. Występ został nagrodzony brawami, a członkinie przyjęto bardzo miło i gościnnie za co serdecznie dziękujemy organizatorom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.