wtorek, 27 maja 2014

Występ zespołu "Kalina" na Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka połączonych z 50-leciem zawodowej staży pożarnej.

     W dniu 24 maja 2014r. Gmina Grębów uczestniczyła w Wojewódzkich Obchodach Dnia Strażaka połączonych z 50 – leciem zawodowego pożarnictwa w Tarnobrzegu. 

     Sobotnie uroczystości rozpoczęła ceremonia odsłonięcia i poświęcenia tablicy poświęconej 50-leciu zawodowego pożarnictwa, znajdującej się na budynku Komendy Miejskiej PSP w Tarnobrzegu.
Kolejnym punktem uroczystości była msza święta w intencji strażaków, którą w Klasztorze O.O. Dominikanów odprawił ks. biskup Edward Frankowski, biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej. Nabożeństwo koncelebrowało jedenastu księży, w większości kapelanów strażackich z różnych miast. W czasie mszy biskup poświęcił nowy sztandar.
      Po przemówieniach zaproszonych gości, wręczeniu medali i odznaczeń na Placu Bartosza Głowackiego w defiladzie przemaszerowały poczty sztandarowe strażaków.  Kolejnym punktem imprezy była prezentacja sztandarów oraz samochodów i sprzętu pożarniczego podczas, której dumnie prezentowali się nasi strażacy z jednostek OSP Grębów, Stale, Żupawa i Zabrnie. 

Świętowanie umilał wszystkim gościom występ wokalny  zespołu "Kalina" wraz z  Sekretarz Gminy Grębów Panią Lidią Jurek przy akompaniamencie instruktora Piotra Jajko.

     


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.